Godna zaufania wypożyczalnia sprzętu budowlanego musi spełniać te cechy! 

Czy to prawda, że wynajem urządzeń budowlanych to usługa zarezerwowana tylko dla firm? Oczywiście, że nie! Mogą z niej skorzystać wszyscy, w tym także osoby prywatne, które np. remontują dom lub mieszkanie. Jednak zanim podpiszesz umowę najmu, dokładnie sprawdź, czy wybrane przez Ciebie przedsiębiorstwo spełnia te cechy! 

Jaki sprzęt budowlany można wypożyczyć? Odpowiedź może Cię zdziwić!

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, najlepsze przedsiębiorstwa działające na rynku to o wiele więcej niż wypożyczalnie elektronarzędzi. Można tam znaleźć praktycznie każdy sprzęt budowlany, który sprawdzi się zarówno przy remontach w domach (wiertarki, szlifierki kątowe), jak i przy dużych projektach infrastrukturalnych.

W solidnych firmach działających na rynku powinieneś bez trudu wynająć:

  • zagęszczarki budowlane,
  • wozidła,
  • koparki,
  • podnośniki,
  • zwyżki,
  • generatory prądu,
  • nagrzewnice,
  • myjki ciśnieniowe,
  • zamiatarki,
  • odkurzacze przemysłowe. 

To tylko niektóre urządzenia, jakie znajdziesz w najlepszych wypożyczalniach sprzętu budowlanego jak Drial.pl

Jakość jest kluczowa: dobre wypożyczalnie o tym wiedzą!

Pamiętaj, że sztuką nie jest wypożyczenie jakiejś nagrzewnicy czy koparki budowlanej. Musisz mieć pewność, że maszyna, za którą płacisz jest utrzymana w bardzo dobrym stanie technicznym oraz że poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie planujesz wykonać.

To szczególnie ważne w świecie podwykonawców lub niewielkich, zatrudniających kilkanaście osób przedsiębiorstw budowlanych, które wygrały na przykład organizowany przez gminę przetarg. W dokumentach zwykle podawany jest termin, po którego przekroczeniu naliczane są kary umowne. 

Jeśli maszyny, z których korzystasz, zepsują się, a wynajmujący nie zapewni Ci odpowiedniego zamiennika, możesz stracić sporo czasu i pieniędzy. Właśnie dlatego te najlepsze przedsiębiorstwa świadczące usługę najmu, jak Drial, gwarantują dostarczenie urządzenia o takich samych lub podobnych parametrach technicznych na budowę, gdyby doszło do awarii.

Ważny jest też rozbudowany park maszynowy oraz wiele punktów znajdujących się w całym kraju: znacznie skraca to czas niezbędny do dostarczenia urządzenia pod wskazany adres. Poza tym możesz też szybko, bez planowania długiej wyprawy na drugi koniec Polski, udać się do takiego lokalnego oddziału i porozmawiać z pracującymi tam osobami oraz zapoznać się ze stanem technicznym oferowanych sprzętów.

Czy na wynajmie maszyn możesz zaoszczędzić? Kalkulacje nie pozostawiają złudzeń!

Tak, bez wątpienia na wynajmie maszyn budowlanych lub narzędzi od takich firm jak Drial można zaoszczędzić naprawdę sporo. Zyskujesz na kilku różnych płaszczyznach: po zakończeniu prac nie musisz obawiać się o to, gdzie przechowywać wielki, ciężki sprzęt. Nie trzeba też martwić się o jego serwisowanie, ani nawet o zwrot – tym zajmuje się najmujący. Ważne jest też kryterium cenowe.

Posłużmy się tutaj prostym przykładem: profesjonalne podnośniki od renomowanej firmy, jak JGL, mogą kosztować naprawdę sporo – nawet 250 tys. złotych. Dla małych firm taki wydatek mógłby być wręcz niemożliwy do udźwignięcia. Dzięki wypożyczalniom te mikro działalności mogą z powodzeniem startować w przetargach, zachowując płynność finansową.

Podobne zalety docenią osoby prywatne, które na przykład remontują dom lub mieszkanie. Wiesz, że skorzystasz z betoniarki lub szlifierki tylko raz, a później o niej zapomnisz? Nie musisz kupować drogich maszyn – prostszą i tańszą opcją będzie ich wynajęcie od Drial.pl!