Jednym z podstawowych celów programu retencji rzecznej jest zwiększenie ilości wody w korycie rzeki. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wychwytywanie i ponowne wykorzystanie spływu wód burzowych.
Spływy burzowe to nadmiar wody, która spada z nieba podczas ulewnych deszczów. Gdy woda ta dociera do rzeki, może zalać tereny miejskie i spowodować znaczne szkody. Jednak gdy spływ ten dotrze do stawu retencyjnego, woda może się zbierać i naturalnie osadzać. Woda jest następnie ściskana przez ciężar osadów i odpadów znajdujących się w wodzie i magazynowana w stawie retencyjnym.
Ilość zanieczyszczeń w rzece może się zmniejszyć po sztormie obejmującym całe dorzecze. Jednak jeśli zanieczyszczenia nie zostaną odpowiednio zatrzymane, mogą również wzrosnąć w innych obszarach rzeki.
Program retencji rzecznej ma na celu zatrzymanie zanieczyszczeń w jednym obszarze poprzez skierowanie ich do innego obszaru. Zatrzymanie zanieczyszczeń w jednym obszarze może zapobiec wzrostowi zanieczyszczeń w innych obszarach rzeki.
Podstawową korzyścią z programu retencji kanałowej jest zapobieganie powodziom. Powódź może powodować wiele szkód i prowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Program retencji korytowej może zmniejszyć ryzyko powodzi, ograniczając ilość wody w korycie rzeki.
Drugą podstawową korzyścią płynącą z programu retencji korytowej jest poprawa jakości wody. Program, w ramach którego w korycie rzeki umieszcza się syntetyczny osad, może usunąć z wody zanieczyszczenia i sprawić, że będzie się ona nadawała do spożycia.
Ostatnią podstawową korzyścią z programu retencji korytowej jest zmniejszenie powodzi i innych związanych z wodą zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego. Zmienione koryto rzeki może zmniejszyć ilość wody w rzece i zapobiec powodziom. Może to zmniejszyć ryzyko wystąpienia związanych z wodą zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego, takich jak szkody materialne i obrażenia.
Melioracja to proces, który służy do poprawy jakości gleby, a także jej wydajności. Proces ten polega na wprow
WiecejOto kilka przykładów projektów rekultywacji wody. W 2013 r. ulewne deszcze spowodowały powódź w prefekturze
Wiecej